Aylık yüzde 0,98 faiz oranı ile konut sahibi olabilirsiniz.

 Aylık yüzde 0,98 faiz oranı ile konut sahibi olabilirsiniz

Tacettin DURMUŞ / www.karspress.com

Ziraat Bankası ile aktif olarak kredili çalışan konut üreticilerinden alınacak konutlarda, konut kredisi faiz oranı aylık yüzde 1,78 olarak belirlendi. Konut üreticilerinin faiz maliyetinin bir kısmını üstlenmesi sonrası müşteriler aylık yüzde 0,98 faiz oranı ile konut sahibi olma imkanına kavuşuyor.

Ziraat Bankası bugüne kadar konut sektörüne sunduğu çözüm önerilerine bir yenisini daha ekleyerek, Banka ile kredili çalışmakta olan konut üreticisi firmaların hem de bireysel müşterilerin ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte yeni bir uygulama başlattı.

Uygulama kapsamına hali hazırda Ziraat Bankasında aktif olarak kredili çalışmakta olan konut üreticileri alınmış olup, bu firmalardan konut satın alacak vatandaşlara aylık yüzde 0,98 faiz oranı ve 120 aya varan vade seçenekleriyle 500 Bin TL’ye kadar konut kredisi kullanma imkanı sunulacak.

Yapılan çalışmayla banka ile konut kredisi faiz oranı aylık yüze 1,78 olarak belirlendi. Bankayla çalışmakta olan konut üreticisi firmaları da elini taşın altına koyarak, faiz maliyetinin bir kısmını üstlenmeleri neticesinde vatanşdalara faiz oranı aylık yüzde 0,98 olarak yansıtılacak.

Öte yandan Ziraaat Bankası ile çalışmakta olan sektör temsilcilerinin elinde bulunan bitmiş birinci el veya henüz tamamlanmamış inşaatı devam etmekte olan konut satışlarının finansmanına destek verilmiş olacak. Böylelikle konut yapanların elinde bulunan konut stokunun eritilmesine yönelik de önemli katkı sağlanmış olacak.

 

Yorumlar

Habere Yorum Yap


Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!