Partilerinden ihraç edilen belediye meclis üyelerine yeninden MHP rozeti takıldı.

Partilerinden ihraç edilen belediye meclis üyelerine yeninden MHP rozeti takıldı

Tacettin DURMUŞ / www.karspress.com

MHP Genel Merkezi, 6 Şubat 2018’de partilerinden ihraç edilen 5 MHP’li Kars Belediye Meclis Üyesini partilerine yeniden kazandırdı.

MHP Kars İl Başkanı Tolga Adıgüzel, düzenlediği basın toplantısında açıkladı. Adıgüzel, 6 Şubat 2018 tarihinde Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezinin talimatlarıyla mevcut bağımsız Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta ile birlikte belediye meclis üyeleri Hüseyin Bedel, Taner Turan Ünsal, Tahsin Güngören, Hülya Çağraşan, Ferit Yenice ve Nusret Kaya’nın istifası istediğini hatırlattı.

Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta’nın ise partisine geri dönüşünün ise bizzat Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin takdirinde olduğuna da vurgu yapan Adıgüzel, MHP il binasında basın toplantısı düzenledi. Adıgüzel toplantıda yaptığı açıklamada, aradan geçen 1 yıllık süre içerisinde yapılan araştırmalarda istifası istenen Belediye Meclis üyelerinden 5 kişinin MHP’yi ve Kars Belediyesini herhangi bir sıkıntıya sokacak bir imzalarının bulunmadığından dolayı geri partiye alınmasına karar verdiğini duyurdu.

6 Şubat 2018 tarihinde Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezinin talimatlarıyla mevcut bağımsız Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta ve 6 Belediye Meclis Üyesinin istifası istendiğini anımsatan Başkan Adıgüzel, “Geçtiğimiz 1 yıl süresinde yapılan araştırmalar, müfettişlerin, Savcılığın araştırmaları doğrultusunda bu şahısların herhangi bir sıkıntı içerisinde olmadıkları, hiçbir şekilde partimizi, belediyemizi bir sıkıntıya sokacak bir imzalarının bulunmadıkları tespit edilmiştir. Bizlerinde Genel Merkezimizle yaptığımız görüşmeler neticesinde istifası istenilen Belediye Başkanımız Murtaza Karaçanta ve 5 Belediye Meclis Üyemizin partimize geri dönmesine karar verilmiştir. Belediye Meclis Üyelerimizin bugünden itibaren Milliyetçi Hareket Partisine geri dönüşleri sağlanmıştır. Belediye Başkanımız Murtaza Karaçanta’nın ise geri dönüşü bizzat Genel Merkezimiz tarafından yapılacak.” Dedi.

Adıgüzel açıklamasının ardından Belediye Meclis Üyeleri Hüseyin Bedel, Taner Ünsal, Tahsin Güngören, Hülya Çağıraşan, Ferit Yenice’ye MHP rozetlerini yeniden taktı.

Öte yandan Belediye Meclis Üyesi Nusret Kaya’nın ise partiye geri dönmesi izin verilmediği öğrenildi.
 

Yorumlar

Habere Yorum Yap


Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!