Kars'ta, vaka sayısı 100 bin kişide 293,41'e düştü

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, illere göre 24-30 Nisan haftasında ki 100 bin kişide görülen Covid-19 güncel vaka sayılarını açıkladı.
Kars'ta, vaka sayısı 100 bin kişide 293,41'e düştü


Tacettin DURMUŞ

Yayımlanan güncel haritada Kars’ın verilerindeki düşüş dikkat çekti.

Bakan Koca'nın paylaştığı Türkiye haritası üzerinden yayımlanan verilere göre, Kars’ta önceki haftalara oranla 100 bin kişide 351,32 olan vaka sayısı düşerek her 100 bin kişide 293,41 oldu. 
Bakan Koca, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından Türkiye'nin il bazında 100 bin nüfusa karşılık gelen haftalık vaka sayısını gösteren insidans haritası paylaşımında, “İllerimizde bir haftada 100.000 nüfusa karşılık gelen vaka sayısını gösteren insidans haritasının güncel halini ekte bulabilirsiniz. Tedbir ve kısıtlamalar bu haritayı her gecen gün daha iyi bir tabloya çevirecek” ifadelerini kullandı.
Öte yandan, Vali/Belediye Başkanı Türker Öksüz’ün uyarıları ve ekiplerin sıkı denetimleriyle Kars’ta vaka sayısının azaldığı dikkatlerden kaçmadı. 
Kars Valiliği, vatandaşları, alınan tedbirlere, tam kapanma kısıtlaması ve Maske, Mesafe, Temizlik kurallarına hassasiyetle uymaları konusunda uyardı.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!