Kazım Karabekir Paşa, 73’üncü ölüm yılında Kars’ta anıldı

Kars’ın kurtarıcısı Şark Cephesi Komutanı Kazım Karabekir Paşa, vefatının 73’üncü yıl dönümünde anıldı.
Kazım Karabekir Paşa, 73’üncü ölüm yılında Kars’ta anıldı

 

Tacettin DURMUŞ

 

Anma programı kapsamında; Kazım Karabekir Paşa’nın Kars Tren Garında bulunan heykeli önünde anama töreni düzenlendi.

Korona virüs tedbirleri altında gerçekleştirilen anma töreninde, Kazım Karabekir Paşa’nın burada bulunan heykelinde Kars Valisi / Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz ile 14. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Özgür Nuhut tarafından çelenk sunuldu. Ardından da saygı duruşunda bunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

ANMA PROGRAMI KAÜ’DE DEVAM ETTİ

Buradaki çelenk koyma töreninin ardından anma etkinliğine Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Ahmet Arslan Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen konferansla devam edildi. Gerçekleştirilen konferansta Kafkas Üniversitesi Tarih Bölümü Doktor Öğretim Üyesi Muharrem Turp, Doğu’nun Kurtarıcı Şark Cephesi Komutanı Kazım Karabekir Paşa’nın askeri ve eğitimci yönlerini anlattı.

AK Parti Kars Milletvekilleri Ahmet Arslan ile Yunus Kılıç’ın gönderdiği anma mesajının da okunduğu konferansa Kars Valisi Türker Öksüz, 14. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Özgür Nuhut, Cumhuriyet Başsavcısı Soner Aygün, Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Hüsnü Kapu, Azerbaycan Kars Başkonsolosu Nuri Guliyev, Vali Yardımcısı Mehmet Zahit Doğu, İl Emniyet Müdürü Yavuz Sağdıç, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Hidayet Arıkan, AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın ile bazı daire müdürleri ve SKT temsilcileri katıldı.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!