Serdar Ünsal’dan Gazeteci Tacettin Durmuş'a teşekkür belgesi

Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri federasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Iğdır Azerbaycan Evi Derneği Başkanı Serdar Ünsal, Türkiye Azerbaycan kardeşliğine destek veren Gazeteci Tacettin Durmuş’a teşekkür belgesi ile birlikte son kitabını verdi.
Serdar Ünsal’dan Gazeteci Tacettin Durmuş'a teşekkür belgesi

Melih ŞAHİN 

Başkan Ünsal, federasyon ve derneğin bölgede yaptığı faaliyetleri haber yaparak, Türkiye ile Azerbaycan kardeşliğine katkı sağladığından dolayı Gazetesi Tacettin Durmuş’a teşekkür belgesi ile birlikte son eseri (Soykırım) kitanını verdiklerini söyledi. Ünsal açıklamasında; federasyona ve derneğe verdiği manevi desteklerden dolayı teşekkür eden Başkan Ünsal, Gazeteci Durmuş’a gazetecilik mesleğinde başarılar diledi. 

Kendisini teşekkür belgesi ile ödüllendiren Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri federasyonu Genel Başkan yardımcısı ve Iğdır Azerbaycan Evi Derneği Başkanı Serdar Ünsal’a teşekkür eden Gazeteci Tacettin Durmuş da, Türkiye - Azerbaycan dostluğunun her zamankinden daha fazla önem taşıdığını söyledi.

Azerbaycan’ın işgal altındaki topraklarını kurtarmak için başlattığı mücadeleye federasyon ve dernek olarak verdikleri manevi katkılardan dolayı Serdar Ünsal’ı kutlayan Tacettin Durmuş, ”Yaptığınız mitingler, toplantılar ile Azerbaycan’ın sesi oldunuz. Türkiye ile Azerbaycan kardeşliğine katkınız büyüktür. Her zaman birleştirici oluyorsunuz. Yıllardır çalışmalarınızı takip ediyoruz. Dernek olarak güzel işler yapıyorsunuz. Bir eğitimci olarak ta katkınız büyük. Son 7 yıldır yaptığınız “Hocalı Faciası” ile ilgili yarışma ve etkinliklerle gençlerimiz ve halkımız Ermenilerin gerçek yüzünü öğrenmiş oluyor. İnce düşüncenizden dolayı derneğinizi kutlar başarılar dilerim. 1920 yılında bu bölgede yaptıkları mezalimi,1992 yılında Azerbaycan'da Hocalı’ da ki katliamı unutmamız mümkün değildir. Nitekim 2 ay önce yaptıkları katliamlarda ortadadır. Allaha şükür ki işgal edilen topraklar kurtarıldı. Sizin derneğiniz Ermenilerin gerçek yüzünü topluma anlatıyor Azerbaycan Türkiye kardeşliğine katkı sağlıyor. Her zaman yanınızdayız anlatıyorsunuz tebrik ediyorum. Azerbaycan’ın Karabağ’da ki zaferi bizleri gururlandırmıştır. Ben de bir gazeteci olarak yaptığınız anlamlı faaliyetleri Kars’ta kamuoyuna aktarmış olmaktan dolayı son derece mutlu oluyorum” dedi.   

 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!