Sırada Kars Katıatık Bertaraf Tesisleri Var

Arslan ve Kılıç, Kars’a yapılacak sıradaki hizmetin Kars Katıatık Bertaraf Tesislerinin olduğunu söyledi. Kaynak: Sıradaki hizmet: Kars Katıatık Bertaraf Tesisleri
Sırada Kars Katıatık Bertaraf Tesisleri Var

Tacettin DURMUŞ 

Kars milletvekilleri, 65. Dönem Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Yunus Kılıç, Kars Katıatık Bertaraf Tesislerinin yapımıyla ilgili olarak Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’na (EPDK) önemli bir ziyaret gerçekleştirdi.

Arslan ve Kılıç yaptıkları açıklamada, Kars Çevre Hizmetleri Birliği’nin Kars kümbetli mevkiinde yapımı planlanan yaklaşık 70 milyon TL maliyetli Kars Katıatık Bertaraf Tesislerinin, Kars’ın aciliyet arz eden projelerinden birisi olduğunu ve bu tesislerin yapımı için son aşamaya gelindiğini söyledi.

Aslan ve Kılıç, “Çeşitli hukuki süreçler sebebiyle gecikmelerin yaşandığı şehrimizin bu önemli ihtiyacı için, Kars Valisi Türker Öksüz, Kars Çevre Hizmetler Birliği Başkanı olan Dağpınar Belediye Başkanı Ömer Vargün ve Kars Çevre Hizmetleri Birliği Müdürü İsmail Sametoğlu ile birlikte AK Parti ailesi olarak yoğun bir gayret içerisindeyiz.” dediler.

Bu teşebbüsleri için EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz ve Başkan Yardımcısı Hacı Ali Ulutaş’ı ziyaret ettiklerini belirten Aslan ve Kılıç, son derece yapıcı ve ön açıcı yaklaşımları için Kars’lı hemşerilerimiz adına kendilerine teşekkür ettiklerini ifade ettiler.  

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!