Doğu Kapı açılıyor

Türkiye - Ermenistan ve Azerbaycan - Ermenistan ilişkilerinin normalleşmeye gitmesinin ardından gözler 29 yıldır kapalı olan Kars’ın Akyaka ilçesindeki Doğu Kapıya çevrildi.
Doğu Kapı açılıyor

Tacettin DURMUŞ / KARS

Ermenistan tarafının Ahuryan, yöre halkının Doğu Kapı adını verdiği Türkiye - Ermenistan sınır kapısının açılması için ilk adımlar atılmaya başladı.

Karabağ Zaferi ile birlikte Türkiye ile Ermenistan arasındaki normalleşme görüşmelerinin ikincisi Özel Temsilcileri Büyükelçi Serdar Kılıç ve Ermenistan Meclis Başkan Yardımcısı Ruben Rubinyan arasındaki müteakip görüşme,  24 Şubat tarihinde Viyana’da yapılacak. İlk görüşme ve karşılıklı uçuş kararından sonra sınır kenti olan Kars’ta olumlu hava oluştu.

Kars milletvekilleri, 65. Dönem Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Yunus Kılıç ile Kars Valisi ve Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz, Ticaret Bakanı Dr. Mehmet Muş’u makamında ziyaret ederek, Ermenistan sınır kapısının açılması ile ilgili çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundu.

dogu-kapi-an-meselesi….jpeg

 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!