Duraklı köyü HİS Gölet’inde çalışmalar aralıksız devam ediyor

DSİ Genel Müdürü Prof. Dr. Lütfi Akca, Kars’ın Akyaka ilçesinin Duraklı köyünde HİS Göleti inşaatında çalışmaların devam ettiğini açıkladı.
Duraklı köyü HİS Gölet’inde çalışmalar aralıksız devam ediyor

Tacettin DURMUŞ

 

HİS Gölet’i inşaatında yüzde 72 seviyesinde ilerleme sağlanmış olduğunu da belirtilen açıklamada, tesisin tamamlanması ile birlikte bölgede hayvancılığın daha da gelişeceği belirtildi.

Duraklı Köyü gölet inşaatının 2022 yılı sonuna kadar tamamlanarak vatandaşların istifadesine sunmuş olacağını da belirten DSİ Genel Müdürü Prof. Dr. Lütfi Akca açıklamasında; “Kars - Akyaka Duraklı Köyü HİS Gölet’i temelden yüksekliği 5,83 metre olan kil çekirdekli homojen dolgu tipinde ve 4627 metreküp rezervuar hacmine sahip Hayvan İçmesuyu Gölet’inin 2022 yılı sonunda tamamlanacak. DSİ Kars iline yaptığı yatırımlarla illerimizin mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor. Kars ili ve ilçelerinde son dönemde yapılan su yapılarının artması bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynamaktadır. Bölgemiz hayvancılık bakımından ciddi bir potansiyel taşıyor ve bu potansiyelin harekete geçirilmesi lazım. Bu kapsamda hayvancılıkla geçinen vatandaşlarımızın hayvan otlattığı bölgelerde hayvancılığın gelişimi ve hayvan içme suyu ihtiyacının temini amacıyla yapılan gölet projelerini hayata geçirdik. Vatandaşlarımızın bu sıkıntılarını gidermek üzere belirlenen yerlerde projelerimizi tamamladık ve tamamlamaya devam ediyoruz. ’dedi.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!