Haydi çocuklar sirke!

Kars Belediyesi yarıyıl tatiline giren öğrencileri karne hediyesi olarak sirk ile ödüllendirecek.
Haydi çocuklar sirke!

Melih ŞAHİN

 

Kars Valisi ve Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz’ün girişimleri ile sömestr tatilinin yaşayan öğrenciler izleyecekleri sirk gösterisi ise büyük heyecan yaşayacak.

26 Ocak Perşembe günü saat 14.00 ve 19.00’da Kafkas Üniversitesi Ahmet Arslan Kültür ve Kongre Merkezi’nde yapılan olan sirk gösterisinde, öğrencilerin neşesi doruğa çıkacak. Sirk gösterisinde tahtabacak, ateş yutan adam, kobra yılanı, cambazlık, akrobasi, tek teker bisiklet, ilizyon, palyaço ve animasyon gibi gösteriler yer alacak.

Vali Öksüz, gösterilerin ücretsiz olacağını ve tüm öğrencilere karne hediyesi olduğunu belirterek, tüm öğrencileri sirk gösterisine davet etti.

Öte yandan Kars’ta, 2022-2023 eğitim-öğretim yılında 552 okulda, eğitim gören, 60 bin 590 öğrenci ile 4 bin 211 öğretmen, düzenlenen törenle 15 günlük yarıyı tatiline (sömestr tatili) girdi.

2022-2023 eğitim öğretim yılının 12 Eylül 2022’de başlayan birinci dönemi, Cuma günü çalan zille sona erdi. Türkiye genelinde, okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim gören yaklaşık 19 milyon öğrenci, yarıyıl tatili dolayısıyla karne aldı. Tüm yurtta olduğu gibi Kars’ta da öğrenciler yarıyıl tatiline girmenin mutluluğunu yaşadı.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!