Kağızmanlı Hıfzı adıyla yaşayacak

Kars’ın Kağızman ilçesinde yapımı tamamlanan 534 kişilik üniversite yurduna, 25 yaşında Ermeniler tarından şehit edilen şair ve aşık olarak bilinen Kağızmanlı Hıfzı adı verildi.
Kağızmanlı Hıfzı adıyla yaşayacak

Tacettin DURMUŞ

AK Parti Kars milletvekilleri 65. Hükümet ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan ve Tarım Orman Köyişleri Komisyonu Başkanı Yunus Kılıç, ilçede yapımı tamamlanan yurtta incelemede bulundu.

Milletvekili Arslan ve Kılıç’a AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın, Kağızman Kaymakamı Turan Soğukoluk, Belediye Başkanı Nevzat Yıldız ve AK Parti Kağızman İlçe Başkanı Nuri Turan da eşlik etti.

Kars il genelinde olduğu gibi Kağızmanda’da çok ciddi yatırımların ve projelerin hayata geçirildiğini belirten Kars Milletvekili Ahmet Arslan, hizmete açılan 534 kişilik üniversite yurdunun bunlardan biri olduğunu söyledi.

Arlsan incelemelerin ardından yaptığı açıklamada; yurdun tam donanımlı ve oldukça modern bir mimariye sahip olduğunu belirterek, Kafkas Üniversitesi bünyesinde ilçede öğrenim görecek öğrencilerin barınma sorunun çözülmüş olacağını belirtti.

Arslan açıklamasında; “Özelikle yurdumuzun adını Kağızman’da Ermeniler tarafından 1918 yılında elleri ve kolları bağlanarak 25 yaşında şehit edilen aşık ve şair Hıfzı’nın adını verdik. Umarız ki burada kalacak öğrencilerimiz Kağızmanlı Hıfzı’nın kim olduğunu merak eder ve O’nu tanırlar. Ermenilerin bu bölgede Müslümanlara nasıl zülüm ederek kıydıklarını öğrensinler” dedi.  

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!