Kars Kent Ormanı yok oldu

Kars’ta yıllarca halkın tek mesire yeri olarak kullandığı Kent Ormandan geriye tek bir yapı dahi kalmadı.
Kars Kent Ormanı yok oldu

Tacettin DURMUŞ

Kars Barajının su tutmaya başlamasıyla bircikte, Dereiçi Yolunun ulaşıma kapatılması nedeniyle ıssızlaşan bölgede bulunan Kent Ormanı âdeta talan edildi. İki dönem önceki Kars Belediye Başkanlığı dönemlerinde milyarlarca lira harcanarak Kars halkının hizmetine sunulan Kent Ormanının hali hazırdaki durumu görenleri şaşkına çeviriyor.

Daha önceleri Kars Belediyesi tarafından koruma altına alınan Kent Ormanı ilgisizlik ve sahipsizlik yüzünden artık harabe haline geldi. Dereiçi Yolu üzerinde bulunan sayfiye yerinin giriş kapısı dahi kendini bilmezler tarafından sökülürken iç taraflarda bulunan kullanım alanları da talan edilerek yapı malzemeleri çalındı.

Kars Belediyesi bünyesinde bulunan Kent Ormanı özellikle âlemcilerin ve uyuşturucu madde kullanan bazı kişilerin de mekanı olarak kullanılmaya devam ediyor. Sayfiye yeri içerisinde bulunan kamelyalar, oturma bankları, çeşmeler, spor malzemeleri ile diğer kullanım alanları da tek tek sökülerek çalınmış olarak ortada kaldı. Öte yandan bölgede mangal yapan ve çeşitli amaçlarla kullanan duyarsız vatandaşların geride bıraktığı çöpler de her geçen gün çevreyi kirletemeye devam ediyor. Kent Ormanın içler acısı halini ve talan edilmiş durumunu gören vatandaşlar ise başta Kars Belediyesi olmak üzere diğer yetkili kurumların sahip çıkmasını bekliyor. Bölgenin bu halini gören yaşlı vatandaşlar ise Kent Ormanının yıllar önce Kars’ın en değerli mesire alanı olduğunu ve bütün halkın ailece bu bölgede piknik yapmak için hafta sonlarını iple çektiklerini hatırlattılar.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!