Kars’ta bisiklet tutkunları Dereiçi yolunu istiyor

Bisikletliler Derneği Kars İl Temsilciliği, bisiklet tutkunu gençleri bir araya getirmeye devam ediyor.
Kars’ta bisiklet tutkunları Dereiçi yolunu istiyor

Tacettin DURMUŞ

Bisiklet tutkunları Korona virüs salgını nedeniyle uygulanan sokak kısıtlaması kapsamında spor faaliyetlerine ara vermelerinin ardından yeni normalleşme sürecinde de aynı heyecanı yeniden yaşamaya başladı.

Bisikletliler Derneği Kars İl Temsilcisi Batuhan Caner Kayhan, salgın sürecinde yeni normalleşme ile birlikte bisiklet tutkunlarının yeniden faaliyetlerine başladığını söyledi.

Sezonun ilk sürüşünü gerçekleştirildiklerini belirten Kayhan, “Derece içi diye bilinen Kars Kanyonunda yapılan etkinlik sonunda gençlerimize sağlıklı ulaşım aracı olan bisiklet hakkında bilgilendirmede bulunduk. Kars’ta bisiklet tutkunlarının sayısının her geçen gün artmasına rağmen bisiklet sürecek parkur ve alanlar son derece az bulunmaktadır. Pandemi sürecinde ülke genelinde olduğu gibi Kars’ta da bisiklet kullanıcılarının sayısı oldukça arttı. Ama Karslı bisikletçilerin tercihi özellikle Kars Kalesi arkasına bulunun kanyon oluyor. Ama Dereiçi diye bildiğimiz Kars Çayı güzergahı yani Kars Kanyonu özellikle araç trafiği olmadığı için bisikletçilerin en önemli tercihi oluyor. Ama Dereiçi yolu bisiklet sürüşü için son derece kötü. Sayın Valimiz geçtiğimiz yıl bu yolun bir kısmını doldurmasına rağmen yine de bozulmalar oluştu. Kars Barajına kadar yol güzergâhı yürümek için bile uygun değil. Bisikletçiler ve bölgede piknik yapan vatandaşlar ile sporcular bu yolun tamamının bir an önce yapılmasını Sayın Valimizden talep ediyor. “dedi.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!