Karslı Dağhan’dan CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na "Sen Atatürk’ün Oğlusun!"

2014 yılında TBMM'de 23 Nisan oturumunda tanışan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile 12 yaşındaki Karslı Dağhan İltaş’ın dostluğu devam ediyor.
Karslı Dağhan’dan CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na "Sen Atatürk’ün Oğlusun!"

Melih ŞAHİN

 

Aradan geçen 8 yılda Dağhan ile Kılıçdaroğlu arasındaki dostluk giderek gelişti. Geçtiğimiz gün Kemal Kılıçdaroğlu’nu makamında ziyaret eden 12 yaşındaki Dağhan, ‘Seçim Kazanma Projesi’ni kendisine sundu. CHP lideri Kılıçdaroğlu da teşekkür edip ne olmak istediğini sordu. Dağhan da ‘Sizi günümüzün Deniz Gezmiş’i gibi görüyorum. Sizi örnek alıp siyasetçi olmak istiyorum.” Dedi.

8 YIL ÖNCE TANIŞMIŞLARDI

Karslı Dağhan 2014 yılından 23 Nisan günü TBMM’sindeki oturumda deniz üniformasıyla Kılıçdaroğlu’nun dikkatini çekmişti. Dağhan’ı yanına çağırıp kucağına alan Kılçdaroğlu, adını sorduğunda ‘Dağhan’ cevabını alınca ‘Sen dağların beyiminsin’ demişti. Dağhan da ‘Evet siz de Atatürk’ün oğlusunuz’ demişti. Ardında da birçok gazetece aralarında yaşanan diyaloğu haber yapmıştı.

Karslı gazeteci Aysel Sadak İltaş’ın oğlu olan 12 yaşındaki 8. Sınıf öğrencisi Dağhan bir proje hazırlayarak, Kılıçdaroğlu’na sundu. ‘Seçim kazanma projesi’ adı altındaki çalışmasını Kılıçdaroğlu dinleyip aldı. Dağhan’ı kutladı ve tebrik etti. Ne olmak istediğini sorduğunda ‘İleride sizin gibi haklı ve onurlu bir siyasetçi olmak istiyorum. Kemal Amca sizi, zamanımızın Deniz Gezmiş’i gibi görüyorum. Tek başınıza onurlu başkaldırı içerisindesiniz. Onun için diyorum ki; “Kemal Amca gelecek, çocuklar gelecekte gülecek ve adalet gelecek. Diye düşünüyorum.” Dedi.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!