Şahin "Bahşi Söyle Ahvalini’ belgeselinin montajı başladı”

Gazeteci, yazar müzisyen Salih Şahin, TRT İç Yapımlar Dairesi Başkanlığı tarafından aralarında Kars’ın da bulunduğu yurdun önemli yerlerinde çekimi yapılan ‘Bahşi Söyle Ahvalini’ belgeselinin kurgusuna başlandığını açıkladı.
Şahin "Bahşi Söyle Ahvalini’ belgeselinin montajı başladı”

Tacettin DURMUŞ / KARS

 

Salih Şahin, belgeselin Kars ile birlikte Rize, Erzurum, Kırklareli, Adana, Mersin, Urfa, Antep, Kırşehir, Afyon, Muğla, Malatya da 10 kişiden oluşan deneyimli bir ekip tarafından çekildiğini söyledi.

KOTODER Derneği Başkanı Salih Şahin, çekimi yapılan belgesele önemli destek verdi. Belgeselde şu güne kadar hiç duyulmamış tarihi Kars türkülerini de okuyan Şahin, Kars’ta özellikle Doğu Ekpresi, Ani Ören Yeri, Çıldır Gölü olmak üzere tarihi ve turistik yerlerde çekimler yapılarak Kars’ın tanıtımının yapıldığını dikkat çekti.

Öte yandan belgesel çeşitli dillerde yurtdışı yayınlarda da tanıtım amaçlı kullanılacak. Yapımcılığını Sevim Kara Karakaya, Yönetmenliğini Deniz Girginkoç Nazik ve kurgusunu da Yalçın Canavar'ın yaptığı belgesel özenle yayına hazırlanıyor. Yurdumuzun turizm açısından tanıtımının yapılacağı ve yabancı dillere çevrileceği dizili belgeselde Kars'a da önemli yer veriliyor. Belgeselin yayın yeri ve tarihi yakında belli olacak.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!