Su Faturası kuyruğu virüse davetiye çıkartıyor

Kars Belediyesi hizmet binası içerisinde bulunun su faturası ödeme veznesi önünde oluşan uzun kuyruklar, KOVİD - 19 salgınına adeta zemin hazırlıyor. Kaynak: Su Faturası kuyruğu virüse davetiye çıkartıyor
 Su Faturası kuyruğu virüse davetiye çıkartıyor

Tacettin DURMUŞ

 

Ülke genelinde olduğu gibi Kars’ta da salgından korunmak için tüm tedbirlerin alınmasına özen gösterilirken, Kars Belediyesi önündeki su faturası ödeme kuyruğu dikkat çekiyor.

Özellikle sabah saatlerinde su faturalarını ödemek için Belediyeye gelen vatandaşlar, uzun kuyruklar oluşturuyor. Kars Belediyesinin ana giriş kapsının oldukça dar olması nedeniyle iç içe bekleyen vatandaşlar bir an önce sıranın kendilerine gelmesini bekliyor. Virüsten korunmak için mesafe mevhumunun da zaman zaman gözetilmediği su faturası ödeme kuyruğu duyarlı vatandaşları çileden çıkarıyor. Belediye önünde kuyrukları görenler ise duruma anlam veremezken, bu sorunun bir an önce ortadan kalkmasını istiyor.

Daha önce belediye hizmet binasının dış kısmında bulunan fatura ödeme noktasının geçtiğimiz yıl binanın içerisine taşınması nedeniyle oluşan uzun kuyruklar içeriden dışarıya kadar uzanıyor. Belediyenin ana giriş kapsının oldukça dar ve tünel gibi olmasının yanı sıra içeride de insan yoğunluğunun yaşanması çalışanlar içinde büyük risk oluşturuyor. Su faturasının yanı sıra ayın belli günlerinde emlak vergisini ödemek için de uzun kuyruklar oluşuyor.

Öte yandan Kars Valiliği bünyesinde il genelinde tüm ilgili kurumlar korona virüs salgının yayılmasını önlemek için yoğun çaba harcıyor. Kars halkı virüsün yayılmasını önlemek için kurallara riayet ediyorken bazı duyarsız vatandaşların da vurdumduymazlığı devam ediyor.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!