Kars Kars Stadyumunda İstiklal Marşı yankılandı

Kars Stadyumunda İstiklal Marşı yankılandı19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi Kars’ta da çeşitli etkinliklerle kutlandı.
Kars Kars Stadyumunda İstiklal Marşı yankılandı

Tacettin DURMUŞ

Kars Valiliği koordinasyonunda KOVİD-19 tedbirleri gözetilerek gerçekleştirilen kutlama etkinlikleri kapsamında akşam da stadyumda ülke genelinde olduğu gibi İstiklal Marşı okuma etkinliği yapıldı. 

Eş zamanlı olarak saatler 19.19’u gösterdiği sırada gerçekleştirilen İstiklal Marşı okuma etkinliği fotoğraf sanatçısı Özgen Beşli tarafından havadan görüntülendi.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 102. yıldönümü dolayısıyla Kars Stadyumunda düzenlenen etkinlikte Gençlik Spor İl Müdürlüğü antrenörleri, dev Türk bayrağı ve Atatürk posteri açtı.

Kars Stadyumu’nda saatler 19.19’u gösterdiği sırada ses sistemlerinden İstiklal Marşı yükseldi. Kars Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü antrenörler ve sporcular stadyumun ortasında dev Türk bayrağı ve Atatürk posteri açtı. Bir dakikalık saygı duruşunda bulunan antrenörler, saatler 19.19’u gösterdiğinde ses sisteminden yükselen İstiklal Marşı’na eşlik etti. Vatandaşlar da balkonlarına çıkarak İstiklal Marşına eşlik etti.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında antrenörler maske takarak ve sosyal mesafe kuralına uydu.

 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!